W poprzednim artykule wyeliminowaliśmy sytuacje, kiedy wysyłanie nadmiernie kreatywnego CV jest nieodpowiednie i nawet niekorzystne dla ciebie. Ale jest kilka sytuacji kiedy wysłanie takiego CV jest albo ok, albo nawet wskazane – oto one:
- kiedy główną cecha czy wymaganiem pracy w dużej części jest faktycznie kreatywność - grafika komputerowa, agencje reklamowe, prace artysty etc.
Niby jak się ma potencjalny pracodawca (lub osoba przeglądająca CV) dowiedzieć, że jesteś najbardziej kreatywną osobą na świecie i ze koniecznie powinien cię zatrudnić, jeśli twoje CV będzie takie samo jak każde inne? Do tego możesz spokojnie założyć ze każde CV od konkurenta starającego się o ta prace JUZ będzie zawierać elementy kreatywności, i na pewno będzie ładnie zaprojektowane. Więc nawet jeśli wyślesz ładne CV, (które w normalnej sytuacji jest już powyżej średniej) tutaj - nadal jesteś średniak lub nawet poniżej. W takiej sytuacji - jeśli ci zależny musisz, jak to mówią - TRY HARDER :) (postaraj się bardziej w wolnym tłumaczeniu) i kreatywne CV jest na to sposobem.
- Kiedy masz sytuacje jak wyżej - ale wysyłasz CV do firmy, o której wiesz że i tak nie masz tam szans :)
Bo np. potrzebują osoby z doświadczeniem a ty ledwo co.., albo że jest to duża korporacja i wiesz że konkurencja jest zbyt duża i to ze strony osób, które zaginają cię pod każdym względem doświadczeniem i umiejętnościami. W takim wypadku - czemu nie - nie masz nic do stracenia ponieważ ... już jesteś stracony, i już odpowiedz brzmi NIE. Wiec możesz spokojnie posłać takie CV - nie tylko takie - możesz spokojnie GO CREAZY! :) Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć - a może komuś się spodoba i zaprosi cię na rozmowę? ( a z pewnością wybijesz się w ten sposób z tłumu ponieważ nikt nie będzie tak bezczelny i lekkomyślny :) żeby posyłać tam takie CV. Hasło klucz: nic do stracenia = można ryzykować.
- Kiedy starasz się o pracę, gdzie właściwie tylko forma się liczy. np. modelka, fotomodel i podobne.
Nikt po super ładnej dziewczynie nie spodziewa się żeby cokolwiek umiała :) wiec nawet jak ktoś zobaczy takie CV, od razu wie ze ktoś inny jej to zrobił, a ona to ledwo co komputer umie włączyć :) Co tutaj akurat nie ma znaczenie, ponieważ modelka ma tylko wyglądać, a nie umieć coś (przepraszam wszystkie ładne dziewczyny z prostackie schematy :) Jedyne co wtedy musisz zachować to spójność i brak ściemy - jeśli za pomocą odpowiedniej gry światłocieni i retuszu Photoshopem ukryłaś i wytarłaś wszelkie niedostatki (np pryszcze, zeza etc :) a potem przyjdziesz na rozmowę "taka jaka jesteś naprawdę" ... będzie kiszka :)
|
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz